Yoni masažas

Sąvoka yoni ir jo dariniai yra senovės medicinoje ir su chirurgija susijusiuose sanskrito tekstuose, tokiuose kaip Sushruta Samhita ir Charaka Samhita. Šiame context, yoni plačiai reiškia „moterų lytinius ir dauginimosi organus“. Pasak indologų Rahulo Daso ir Gerrito Meulenbeldo, žinomų dėl savo senovės sanskrito medicinos ir kitos literatūros vertimų ir apžvalgų, yoni „paprastai reiškia makštį arba vulvą, technine prasme kartu su jais apima ir gimdą; be to, yoni-can kartais reiškia tiesiog „įsčias, gimdą“, nors tai daro gana retai“. Anot Amit Rupapara ir kt., yoni-roga reiškia „ginekologinius sutrikimus“, o yoni-varti – „makšties žvakutes“. Charaka Samhita 30-ąjį Chikitsa Sthana skyrių skiria yoni-vyapath arba „ginekologiniams sutrikimams“.

 

Pasak indologų Constance Jones ir James D. Ryan, joni simbolizuoja moterišką pradą visose gyvybės formose, taip pat „žemės sezoninius ir vegetacinius ciklus“, taigi yra kosmologinės reikšmės emblema. Yoni yra visų gimimų gamtos vartų metafora, ypač induizmo šaktizmo ir šaivizmo tradicijose, taip pat ezoterinėse Kaula ir Tantros sektose. Yoni together su lingamu yra prakriti, jo ciklinio kūrimo ir dis simbolissolucija. Pasak Corinne Dempsey, religijos studijų profesoriaus, yoni yra „anikoniška deivės forma“ induizme, moteriškasis principas Shakti.

Masažo tipai

Teminiai Aukcionai

 

Kolonijinės eros archeologai Johnas Marshallas ir Ernestas Mackay'us pasiūlė, kad tam tikri nugludinti akmenys su skylutėmis, rasti Harappano vietose, gali būti yoni-linga garbinimo Indo slėnio civilizacijoje įrodymas. Tokie mokslininkai kaip Arthuras Llewellynas Bashamas ginčijasi, whethTokie artefaktai, aptikti Indo slėnio archeologinėse vietose, yra joni. Pavyzdžiui, Jonesas ir Ryanas teigia, kad lingam/yoni formos buvo rastos iš archeologinių vietovių Harapoje ir Mohendžodaro, Indo slėnio civilizacijos dalyje. contrast, Jane McIntosh teigia, kad nupjauti žiediniai akmenys su skylutėmis kadaise buvo laikomi galbūt jonais.

 

Vėlesni atradimai Dholaviros vietoje ir tolesni tyrimai įrodė, kad tai buvo stulpų dalys, nes „nupjauti žiediniai akmenys su skylutėmis“ yra neatsiejami stulpų architektūriniai komponentai. Tačiau, teigia McIntoshas, ​​šių struktūrų naudojimas architektūroje neatmeta ir jų, kaip yoni, religinės reikšmės vienu metu.

 

Šaivizme, sektoje, skirtoje dievui Šivai, Šakti yra jo bendražygis ir abu turi anikonišką atvaizdą: lingam – Šiva, yoni – Šakti. Yoni ikonografija paprastai vaizduojama horizonto pavidaluontsąjungininkas apvalus arba kvadratinis pagrindas su lenktu kraštu ir anga centre, paprastai su cilindriniu lingamu. Dažnai viena šio pagrindo pusė tęsiasi į šoną, ir ši projekcija vadinama yoni-mukha. Alternatyvus yoni simbolis, dažniausiai sutinkamas Indijos mene, yra lotosas, šventyklose randama piktograma.

 

Lajja Gauri yra senovinė ikona, randama daugelyje su Devi susijusių šventyklų visoje Indijoje ir viena, kuri buvo rasta keliose archeologinėse vietose Pietų Azijoje. Piktograma žymi yoni, bet su daugiau context ir sudėtingumas. Pasak meno istorikės Carol Bolon, Lajja Gauri piktograma laikui bėgant vystėsi vis sudėtingesnė ir turtingesnė. Tai vaisingumo ikona, simbolizuojanti motinos žemės, „visos gyvybės šaltinio, gyvūno ir augalo pradinę“, gaivintoja ir „visos gyvybės atrama“, dauginimosi ir atsinaujinimo galias.

 

Ankstyviausi atvaizdai buvo anikoninio puodo variantai, antrasis etapas vaizduojamas kaip trimatis meno kūrinys be veido ar rankų, o lotoso galva, apimanti joni, o chronologiškai sekė trečiasis etapas, kuriame lotoso galvai buvo pridėtos krūtys ir rankos. figūra. Paskutinis etapas buvo antropomorfinė tupinčios nuogos deivės figūra, laikanti lotosą ir išskleistas žemės ūkio gausos motyvas, rodantis jos yoni, tarsi ji gimdytų ar lytiškai pasirengusi daugintis. Pasak Bolono, skirtingi anikoniniai ir antropomorfiniai Lajja Gauri atvaizdai yra „Prithvi (Žemės) joni“, jos kaip įsčių, simboliai.

Užsisakykite yoni masažą RubPage!

Naujausi skelbimai

Naujausi pranešimai

Kaip dabar užsisakyti Rub.Page?

Spustelėkite čia, norėdami apsilankyti svetainėje rub.page Spustelėkite čia norėdami apsilankyti (rub.page) kataloge Ta akimirka, kai esate trinamas kaip tik reikiamoje vietoje ir tiesiog

Skaityti daugiau "